۱۳۹۰ بهمن ۲۵, سه‌شنبه

شلاق مجازات داشتن دو همسر اضافی در عربستان


یک عضو پلیس عربستان سعودی به تحمل ۱۲۰ ضربه شلاق، ۶ هفته زندان، پرداخت جریمه نقدی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. جرم این مرد نقض قانون اسلامی ازدواج و داشتن ۶ همسر به جای ۴ همسر قانونی است.
در عربستان سعودی، کشوری که در آن قوانین اسلامی حکم‌فرماست، مردان مجاز هستند ۴ همسر قانونی داشته باشند. یک عضو پلیس ارشاد شهر ریاض که وظیفه‌اش حفاظت از شئونات اسلامی در محافل عمومی بوده است، اکنون به جرم نقض قانون اسلامی ازدواج به تحمل شلاق، زندان، پرداخت جریمه نقدی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.
این مرد علاوه بر ۴ ازدواج قانونی، ۲ همسر غیرقانونی نیز داشت. به نقل از روزنامه الشرق چاپ قطر، این مرد با ۳ زن شهروند عربستان سعودی و یک زن خارجی که به طور قانونی ساکن عربستان است ۴ ازدواج قانونی داشته است. این پلیس ارشاد اما علاوه بر این ۴ همسر رسمی، ۲ ازدواج غیرقانونی هم با ۲ زن خارجی داشته که به صورت غیرقانونی در عربستان سعودی اقامت دارند.
دادگاه تجدیدنظر این مامور پلیس را  به تحمل  ۱۲۰ ضربه شلاق، ۶ هفته زندان، پردات جریمه نقدی و ۵ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده است. حکم ۱۲۰ ضربه شلاق بر اساس رأی دادگاه در سه مرحله اجرا خواهد شد.
DW

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر