۱۳۹۲ فروردین ۱۳, سه‌شنبه

تصاویری از نقشه ی "کیم جونگ اون" برای حمله به آمریکا: واشنگتن دی سی، لس انجلس و تگزاس هدف تعیین شده موشک های کره شمالیکره شمالی تصاویری از کیم جونگ ایل در مرکز فرماندهی نظامی این کشور منتشر کرده که او را در حال امضای دستور در حالت آماده باش قرار دادن موشک ها نشان می دهد.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، در این تصاویر که در روزنامه رودونگ دولت کره شمالی منتشر شد کیم در حالی که توسط  ژنرال ها، نقشه ها احاطه شده، مشاهده می شود.
براساس این گزارش، در این اتاق، نموداری وجود دارد که بر روی آن نوشته شده "طرح حمله به سرزمین آمریکا" که در ان خط سیر موشک ها هاوایی، واشنگتن دی سی، لس انجلس، استین و تگزاس را نشان می دهد.
 

با این حال، بررسی دقیق تر این نمودار نشان می دهد که مسیر پرواز این موشک ها، اهداف بسیاری را از دست می دهد و از شهرهای دیگری مثل نیومکزیکو، الباما، جورجیا، می سی سی پی، ارکانزاس، اوکلاهاما و اریزونا می گذرد.
به نوشته ی دیلی مبل،  احتمال کمی وجود دارد که موشک های کره شمالی بتوانند مکانی بیرون از شبه جزیره کره را نشانه بروند.
 

براساس نقسه فدراسیون دانشمندان امریکا و مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته ای ، موشک های کره شمالی حتی نمی توانند به هند که در 3100 مایلی آنهاست برسند چه رسد به استین که در فاصله 6 هزار مایلی این کشور قرار دارد.
کارشناسان نظامی بر این بوردند که کره شمالی هم اکنون 6 نوع موشک در اختیار دارد که Hwasong-5 and Hwasong-6- پایین ترین برد را دارند و تنها اهدافی در 180 و 310 مایلی خود را می توانند نشانه بروند.
تنها موشک کره شمالی که برد بالایی دارد، Musuadan است که می تواند به هدفی در فاصله ی 1800 مایلی شلیک شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر