۱۳۹۱ مهر ۲۴, دوشنبه

دختر آیت الله هاشمی: احمدی نژاد باید هر چه سریعتر برود , پدرم به دنبال یک کاندیدای مناسب برای انتخابات استروزنامه "فاینشال تایمز" چاپ آمریکا با انتشار گفت و گویی با فاطمه هاشمی رفسنجانی به اوضاع اقتصادی و انتخابات آینده ریاست جمهوری و نقش پدرش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران، اشاره ای داشته است.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب؛ فاینشال تایمز در ابتدا می نویسد: پدر فاطمه هاشمی، یکی از قدرتمندترین افراد در جمهوری اسلامی است، اما برادر و خواهر فاطمه، هفته گذشته راهی زندان شده اند.
دختر 52 ساله آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور سابق در این مصاحبه که در دفتر وی انجام شده، می گوید:  مشکلات اقتصادی  و شکاف ایجاده شده بین مردم و دولت ، کشور را در "بدترین وضعیت " از ابتدای  انقلاب 1979 - حتی بدتر از دوران جنگ با عراق - قرار داده است.
فاطمه هاشمی با ظاهری پوشیده و حجابی اسلامی، در این گفت و گو حاضر شده و می گوید: وضعیت اقتصادی کشور بسیار نگران کننده است.
وی می گوید: هر چه زودتر اشتباهات دولت متوقف شود بهتر است، چه از طریق تغییر آقای احمدی نژاد و یا اصلاح [سیاست] او".
فاطمه هاشمی مشکلات اخیر اقتصادی کشور را به خاطر سوء مدیریت دولت دانسته و حل مشکلات کشور از طریق تغییر احمدی نژاد یا اصلاح سیاست های وی را وظیفه مجلس می داند.
خانم هاشمی که مسئول بنیاد بیماری های خاص در ایران است می گوید: «هیچ نقشی در سیاست ایران ندارد» . او اگر چه اصرار دارد که به نمایندگی از پدرش صحبت نمی کند، اما می توان مواضع او را بسیار نزدیک به نظرات پدرش دانست.
فاینشنال تایمز با اشارهب ه اینکه نشانه هایی از ورود مجدد آیت الله هاشمی به صحنه سیاست ایران دیده می شود، می نویسد: هاشمی رفسنجانی، این محافظه کار عملگرا که یک ستون از انقلاب اسلامی بوده ، در سالهای گذشته به شدت از سوی احمدی نژاد به مسائل مختلفی متهم شده است.
قاطمه هاشمی می گوید: رئیس جمهور با زبان رادیکال خود در روابط خارجی و سیاست های اقتصادی پوپولیستی باعث تضعیف نظام شده است.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، گرچه پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 در ایران، هاشمی به دلیل برخی مواضعش به حاشیه رانده شده و حتی در نماز جمعه نیز حضور پیدا نمی کند، اما فاطمه هاشمی می گوید که پدر او از سوی مقام معظم رهبری در مجمع تشخیص ابقاء شده و در اجلاس سران عدم تعهد در ماه اوت شانه به شانه با آیت الله خامنه ای وارد محل جلسه سران شده است.
خانم هاشمی گفت که «پدر او در تلاش برای حفظ و پایداری نظام است» و اضافه کرد هاشمی به "مرد بحران" شهرت دارد، نمونه اش نقش حیاتی او در جنگ ایران و عراق.
فاینشنال تایمز به نقل از او می نویسد: بعید است که او دوباره برای ریاست جمهوری کاندیدا شود.
وی می افزاید: البته او به انتخابات آتی ریاست جمهوری بی توجه نیست و به دنبال "نیروهای میانه رو و کارآمد، چه در اردوگاه های راست و چپ" برای اداره کشور است.
او گفت ایران نیاز دارد توسعه اقتصادی خود را از سر گرفته و راهی "واقع بینانه" در روابط بین الملل بیابد، هر چند او نیز موافق توقف برنامه هسته ای کشورش نیست.
خانم هاشمی با اشاره به قیمت ها و اندک بودن گرانی در دوران جنگ گفت: در طول جنگ با عراق مردم با اعتماد به مسئولان خود، فرزندان خود را تشویق به حضور در حجبهه ها می کردند و زنان با اهدای جواهرات خود، به جبهه ها کمک می کردند.
او با سرزنش دولت احمدی نژاد می گوید: اما در حال حاضر مشکلات بسیاری وجود دارد، به جز دولت، مجلس هم مسئول مشکلات امروز مردم است.
فاطمه هاشمی در مورد خواهر می گوید: فائزه هاشمی در حال حاضر در حال گذراندن حکم شش ماه زندان است ، اما می دانم که او مشغول مطالعه و ترجمه در زندان نیز است.
خانم هاشمی گفت که او تا به حال کمتر در مورد وضعیت برادرش مهدی اطلاع دارد، چرا که با او خیلی کم تلفنی صحبت کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر