۱۳۹۰ دی ۱۶, جمعه

محمود احمدی‌نژاد به دستور رهبر تن نمی‌دهد


عباس سلیمی نمین٬ رئیس دفتر تدوین و مطالعات تاریخی ایران می‌گوید محمود احمدی‌نژاد بار‌ها دستور علی خامنه‌ای مبنی بر شرکت در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام را نادیده گرفته است.
محمود احمدی‌نژاد در اعتراض به ترکیب مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست آن را اکبر هاشمی رفسنجانی برعهده دارد٬ مدت‌هاست از شرکت در جلسات این مجمع خودداری می‌کند.
نزدیکان احمدی‌نژاد بار‌ها و به صراحت گفته‌اند که رئیس دولت دهم تنها به خاطر این مسئله است که حاضر نیست در جلسات مجمع شرکت کند.
به گزارش روز جمعه (۱۶ دی) خبرگزاری فارس٬ آقای سلیمی‌ نمین در جمع گروهی از دانشجویان گفته که «رهبری بار‌ها به احمدی‌نژاد تاکید کرده‌اند که باید در جلسات مجمع تشخیص مصلحت شرکت کند٬ ولی احمدی‌نژاد تن نمی‌دهد و به این دستور عمل نمی‌کند.»
محمود احمدی‌نژاد مدت‌هاست برخی دستورات رهبر جمهوری اسلامی را با اکراه به اجرا می‌گذارد و در ۱۰ ماه گذشته اظهاراتی در مخالفت با برخی از دیدگاه‌های علی خامنه‌ای کرده است.
حامیان خامنه‌ای می‌گویند احمدی‌نژاد تحت تاثیر اسفندیار رحیم‌مشایی از جریان اصولگرایی و تبعیت از دستورات ولایت فقیه منحرف شده و تلاش دارد تا روحانیت را از مسند قدرت کنار بزند.
اختلاف خامنه‌ای و احمدی‌نژاد حدود ۱۰ ماه است که علنی شده و نزدیکان دو طرف حملات فراوانی علیه یکدیگر کرده‌اند و به نظر می‌رسد تنش‌ها میان حامیان این دو مقام در آستانه انتخابات مجلس افزایش یابد.
آقای سلیمی‌ نمین در بخش دیگری از سخنان خود همچنین افزوده که «احمدی‌نژاد در حال حاضر می‌خواهد جامعه را قطب‌بندی ‌کند که عملکرد وی مخالفت با مشی رهبری است.»
وی اظهار کرده که «نقد احمدی‌نژاد در شرایط کنونی به هاشمی رفسنجانی نقد قدرت است و اصولی نیست. او بنا دارد از هاشمی برای قطب‌بندی جامعه استفاده کند.»
محافظه‌کاران منتقد دولت احمدی‌نژاد معتقدند تیم احمدی‌نژاد تلاش می‌کند منتقدان و مخالفان محافظه‌کار خود را به هاشمی رفسنجامی بچسباند تا آن‌ها را از چشم مردم بیندازد.
DIGARBAN

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر